Login FormŞu anda 34 konuk çevrimiçi

En İyi Otel Kahvaltısı

PDFYazdıre-Posta
Özgür BAYKUT tarafından yazıldı.
15
Ara
2010
kahvalti1

Kahvaltı özellikle de Pazar kahvaltısı benim için haftanın en keyifli öğünü. Aslında Pazar kahvaltısı rahatlığında ve uzunluğunda yaşayabileceğim her kahvaltı keyifli bir öğün benim için. Haliyle özellikle Pazar günlerini sokakta geçirdiğimizde ilk durağımız kahvaltı yapabileceğimiz bir mekan oluyor.

Otellerde de kahvaltılar önemli bir öğün oluyor, sadece tatil amaçlı olanlarda. İş için gittiğimde genelde kahvaltı etmiyorum. Bir dakika bile fazladan uyusam kar sayıyorum ve bir koyu kahveyle güne başlıyorum. Ama tatilse keyifli bir kahvaltı vaz geçilmez oluyor.

Bugüne kadar yaptığımız en güzel Pazar, İkinci Pazar (Pazartesi) ve Üçüncü Pazar (Salı) kahvaltısını Çeşme Marina Otel’de yaptık. Sunumları, tadları herşey çok güzeldi. Tarçınlı bal aklımızı başımızdan aldı. Ev yapımı reçeller. Kuru kayısı, ceviz ve beyaz peynir. Bölgenin leziz zeytinleri. Börekler. Poğaçalar. Peynir, sosis, salam karışımlı fırınlanmış ekmek. Sucuklu yumurta. Çiğ börek vs. vs…

Otel kahvaltısı değildi yaptığımız, Cihangir kafelerinden birisinde hatta evde özene bözene hazırlanan bir masada yapılan kahvaltıydı. Hatta daha iyisi.

Sonuç bugüne kadar yaptığımız en güzel kahvaltılardı. En iyi otel kahvaltısı Çeşme Marina Otel’de…

En son Alaçatı seyahatimde Haziran 2011 Çeşme Marina Otel'in işletmecisinin değişeceğini duydum. Otel, restoran vb mekanlarda işletmecinin mekana çok şey kattığına ya da aksine çok şey götürdüğüne inananlardanım o nedenle bundan sonrasında otelin bizim konakladığımız zamanda olduğu gibi keyifli olmaya devam edip etmeyeceğini izleyip göreceğiz. Umarım aynı kalite sürdürülür.

kahvalti2 kahvalti3 kahvalti4 kahvalti5 kahvalti6 kahvalti7 kahvalti8 Çeşme Marina Otel Kahvaltı kahvalti9 kahvalti10 kahvalti11 kahvalti12 kahvalti13 kahvalti14 kahvalti16

 

 

 

 

 

Son Güncelleme: 14 Ekim 2012